baner FE RP DS UE

Prawie 300 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach w wieku od 7 do 16 lat  oraz 100 rodziców dzieci biorących udział w projekcie będzie uczestniczyło w zajęciach dodatkowych i uzyska wsparcie w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w szczególności w celu niwelacji negatywnych skutków wywołanych epidemią COVID-19, w tym deficytów spowodowanych długotrwałą nauką zdalną. Zajęcia  i koła zainteresowań współfinansowane będą z UE.

Luka

Celem projektu jest poprawa sytuacji uczniów oraz ich rodziców, którzy potrzebują wsparcia w niwelowaniu negatywnych skutków wywołanych epidemią COVID-19, w tym deficytów spowodowanych długotrwałą nauką zdalną. Projekt obejmie wsparciem uczniów szkoły w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych oraz w zakresie pomocy psych. – pedagogiczej. W szkole została przeprowadzona diagnoza w odpowiedzi na zauważone trudności uczniów w czasie nauki zdalnej oraz po ich ponownym przejściu na nauczanie stacjonarne.

W ramach projektu realizowane będą: projekty edukacyjne, zajęcia rozwijające uzdolnienia, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, kółka zainteresowań oraz zajęcia wyjazdowe, a także zajęcia specjalistyczne dla uczniów: logopedyczne i terapeutyczne oraz warsztaty dla rodziców. Proces rekrutacji ruszy jeszcze w styczniu, po którym możliwe będzie rozpoczęcie działań zajęć.

Gminie Pieszyce udało się pozyskać fundusze na zajęcia dodatkowe w szkole podstawowej. Projekt pn. „LUKA – wspólnie ją pokonujemy!” realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu to 187 160,87 tys. złotych, w tym dofinansowanie z UE – 151 773,77 tys. zł.

Rysunek autorstwa Danuty Sterny z artykułu "Metafora luki".