Drugi Turniej Dolnośląskiej Ligii Dziewcząt w Zapasach odbył się 11.03.2023 r. w Boguszowie Gorce. Oprócz klubów Dolnośląskich w lidze walczyło wiele klubów z całej Polski (Sobieski Poznań, UKS Zapasy Plewiska, Gniezna, Feniks Pesta Stargard, Agros Żary, Gogolina, Orzeł Namysłów, UKS Kiekrz oraz Lokomotiv Krnov z Czech).

Pieszyce w zawodach reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach, z sekcji trenera Stanisława Warchoła: Milena Dolinna, Małgorzata Nowotniak oraz Oliwia Międła. Srebrny medal wywalczyła Milena Dolinna 23kg. Brązowe krążki zdobyły Małgorzata Nowotniak 36kg oraz Oliwia Międła w wadze do 36kg w młodziczkach.

Grupa trenera Artura Walickiego wywalczyła następujące miejsca: Lena Bagińska I miejsce w wadze 29 kg w kategorii wiekowej ,,dzieci”. Srebrny medal w ,,dzieciach” zdobyły Karolina Borczyk 36kg oraz Julia Jasionek w wadze 52kg. Brązowy krążek zdobyła Nikola Rudnicka 25kg a V miejsce Julia Borczyk 36kg.

Wyjazd współfinansowany był ze środków UMiG w Pieszycach.